הוספת מידע על - המידע יפורסם לאחר סקירה

 
 

השכרת קלנועית באירופה

קלנעיות באירופה טיול במדינות אירופה עם קלנועית מהווה פתרון מוצלח עבור אלו שמעוניינים ליהנות מחופשה מבלי להתפשר על רמת הנגישות האישית. הקלנועיות מסייעות להתגבר על קשיי ניידות ומאפשרות לנוע במרחב הציבורי באופן עצמאי. הן מתאימות במיוחד לאנשים מבוגרים, קשישים, כבדי משקל ונכים. הקלנועיות יעילות במיוחד באזורים בנויים, כמו רחובות ערים, נמלי תעופה ומרכזי קניות (שכמעט בכולם מותרת הכניסה עם קלנועיות). מוטב לקחת בחשבון שברוב המדינות מותר לנהוג בהן רק על מדרכות ושטחים המיועדים להולכי רגל ולא על הכביש (יוצאי דופן הם אזורים כפריים). את הקלנועיות תוכלו להשכיר בכל אחד מהיעדים הנבחרים באירופה, או להביא אתכם מן הארץ. ישנם דגמים שניתן לקפל ולפרק באופן עצמאי ולהעלות למטוס, חלק מהחברות לא גובות תשלום נוסף על שירות זה אך יש להודיע להן על כוונתכם מראש. מידע נוסף תפעול הקלנועיות פשוט למדי ומבוסס על הגה שליטה סטנדרטי וכפתורי מהירות. השימוש בהן אינו דורש רישיון נהיגה, רישיון רכב או ביטוח. הן פועלות בעזרת סוללה חשמלית, אשר ניתנת להטענה בשקעים רגלים. ניתן לנסוע בממוצע כ-20 קילומטרים בכל הטענה. תנאי שטח מסוימים - כמו עליות או קרקע לא ישרה - מפחיתים במידה משמעותית את יכולת זו.

מרבית הדגמים מותאמים לאדם אחד, אך ישנן גם קלנועיות שמיועדות לשני נוסעים (מקסימום). כמו כן, הקלנועית נחשבת בטוחה, ועל פי רוב היא מצוידת במערכות למניעת מצבים לא רצויים (כמו איבוד שליטה או התרוקנות סוללה פתאומית). כשאתם במעמד ההשכרה מוטב לקחת בחשבון, שקלנועית רחבה מאפשרת אמנם יותר נוחות ישיבה אך עבור תמרון נוח במקומות צפופים - עדיפה קלנועית צרה. זאת ועוד, אם אתם מבקרים במדינה בתקופה שבה צפויה שמש חזקה או משקעים, מומלץ להצטייד בגגון/כיסוי-מים מתאים.

 

ערים מרכזיות ונקודות השכרה:

 

פריז רוב הרחובות מתאימים לנהיגה בקלנועית. מרבית המוזיאונים נגישים (יש לבקש בכניסה מפה לדרכים הנגישות). מגדל אייפל נגיש באופן מלא לבעלי מוגבלויות, אולם כנסיית נוטרדאם בעייתית מבחינת התמרון בה. זאת ועוד, החנויות הגדולות והקניונים נגישים לקלנועיות, אך ברוב החנויות הקטנות יש מדרגה בכניסה ומעברים צרים מדי. חל איסור כניסה לקלונעיות לתחבורה הציבורית בפריס. ישנן קלנועיות זמינות להשכרה, אך חשוב להזמין מראש. השירות כולל משלוח אל שדה התעופה או לבית המלון. Tourist Services"" חברה שמתעסקת בהספקת שירותי לתיירים בעלי מוגבלויות פיזיות בפריס. משכירים קלנועיות עם מושב אחד/שניים. במחירים של כ- 25 יורו ליום ו- 140 יורו לשבוע. 31 rue du Pont Neuf, Paris. + 33 (0) 142 333869. "Courcircuit" חברה שמשכירה קלנעיות חשמליות במבחר של דגמים. ניתן להשכיר לתקופות קצרות על פי הצרכים שלכם, החל מיום בודד ועד חודש מלא. 3 rue du Belvédère, Draveil. +33 (0) 810 401060.


לונדון רחובות לונדון ומרכז לונדון נוחים למדי לנסיעה בקלנועיות. ברוב בתי המלון יש אחוז מסוים של חדרים שמותאם לבעלי מוגבלויות. מומלץ להימנע משימוש בקלנועית בשעות העומס, שבהן התמרון הוא קשה יותר. הנהיגה מותרת על כל המדרכות, השבילים ושאר האזורים המיועדים להולכי רגל. נסיעה על הכביש אסורה, למעט מקרים בהם אין ברירה. בנוסף, ניתן להעלות קולנעיות מהסוג הקטן יותר על חלק מאמצעי התחבורה הציבורית, אך חובה ליצור קשר מבוא מועד עם חברת הנסיעה ולעדכן אותם לגבי כך. בחלק מן הרכבות ניתן להכניס את הקלנועיות, ויש לברר זאת מראש לפני כל נסיעה. החוק באנגליה קובע שרק לאנשים בעלי מוגבלויות מותר לנהוג בקלנועיות, ורק מעל גיל 14. "Direct Mobility" מציעים מגוון של קלנועיות להשכרה; גודל-מלא, בינוני ומתקפלות קלות משקל. יש לבצע הזמנה 14 ימים מראש. כל המוצרים כוללים משלוח ישיר ליעד שתבחרו בלונדון. המחירים נקבעים באופן אישי מול הלקוח. Warren House, 201a Bury Street, Edmonton, N9 9J. +44 (0) 20 8370 7888. "Mobility Electric Scooter" חברה להשכרת קלנועיות וציוד נוסף לבעלי מוגבלויות. המחיר לקלנועית הוא כ- 75 פאונד ליום, וישנן הנחות משמעותיות בהשכרה לתקופה ארוכה. 32 Rowden Road, West Ewell. +44 (0) 20 8397 0197.


רומא ומילאנו מרבית האזורים התיירותיים ברומא נגישים גם לקלנועיות. הכניסה לחלק מן האטרקציות היא בחינם לבעלי מוגבלויות. העיר העתיקה מאוד נגישה יחסית, עם רמפות-מעבר ייעודיות בין הרחובות ולתוך הכנסיות, הגלריות והמוזיאונים. אולם בלא מעט מסעדות יש מדרגות לא נוחות ותאי שירותים שאינם מותאמים לבעלי מוגבלויות. בנוסף, אתגר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שבאזורים התיירותיים יש עומס גדול של קהל שמקשה כמובן על המעבר. אך בשורה התחתונה; זו בהחלט עיר שניתן להשתמש בה בקלנועית. זאת ועוד, גם העיר מילאנו נגישה יחסית לבעלי מוגבלויות, בעיקר כשמשווים אותה לערים נוספות באיטליה. במילאנו ישנם גם מספר בתי מלון שמאפשרים הכנסת קלנועית אליהם. כמו כן, מרבית המוזיאונים הם נגישים. "Accessible Italy" השכרת קלנעיות (וציוד נוסף) לשימוש ברומא. מחירים נעים סביב ה- 100 יורו ליום, כולל משלוח לכל יעד שתבחרו בעיר. Via C. Manetti 34, Dogana 47891, Repubblica di San Marino. +011 378 941111. "Sage Traveling" חברה המציע מבחר סוגים של קלנועיות להשכרה. מחיר במילאנו לשבוע ימים הוא 575 יורו. ההזמנות מתבצעות דרך הטלפון או במייל. יש לבצע הזמנה מינימום שבוע מראש. 1-281-436-6062 Tel:. donnaj@sagetraveling.com (סוכנת אחראית גם על אזור איטליה). אמסטרדם רוב המוזיאונים ובתי המלון בעיר נגישים עבור בעלי מוגבלויות, בחלקם אף ניתן להשתמש בקלנועית בתוך האלומות. התחבורה הציבורית נגישה לכיסאות-גלגלים, אך הכנסת קלנועיות אסורה על פי רוב. אולם

 

התשתיות המיוחדות באמסטרדאם מקשות לעתים על נהיגה בקלנועיות - ישנם הרבה רחובות מרוצפים, קווים של מסילות הרכבת החשמלית וגם רוכבי-אופניים לא זהירים. בשנים האחרונות נערכו שדרוגים והתפתחויות בתחום, וכעת ישנן למשל גם סירות לשייט-תעלות אשר מותאמות לבעלי מוגבלויות פיזיות. כלומר שניתן להשתמש בקלנועית באמסטרדם, אך זהו לא אחד מן היעדים הנוחים עבור כך. "AccessibleTravel Netherlands" חברה המספקת שירותי תיירות עבור מטיילים בהולנד בעלי מוגבלויות פיזיות. ניתן להזמין דרכם גם קלנועיות וציוד נלווה באמסטרדאם. Adm. de Ruijterweg 113-3. 1056 EW, Amsterdam. 0031 653869092. "Mobility Equipment Eire Direct" חברה בריטית שמשכירה קלנועיות במגוון סוגים ואזורים באירופה, כולל באמסטרדאם. מחיר ההשכרה ליום הוא 15-30 יורו (שלושה/ארבעה גלגלים). 10 Sandyford Place, Glasgow Scotland G3 7NB, UK. 0044 (0) 141 248 3993.

 

אתונה וסלוניקי יוון אינה ידועה כיעד מוצלח למי שזקוק לשימוש בקלנועית. הנהיגה באתונה למשל היא אפשרית, אבל לא נוחת במיוחד. בהרבה מן הרחובות יש ריצוף לא אחיד, ואבני שפה גבוהות שמקשות את המעבר בין המדרכה לכביש. אמנם חלק מהרחובות המרכזיים מאפשרים מעבר - אבל ברחובות הצרים ובמרבית האזורים התיירותיים כמעט ולא אפשרי כלל לנוע בקלנועית. במקומות מסוימים הסדרי החניה אינם נאכפים, ומכוניות חונות עלולות לחסום את דרכי הגישה. זאת ועוד, גם סלוניקי היא עיר שאינה נוחה לנהיגה בקלנועיות. חלק ניכר מהמדרכות הוא צר מדי, ללא רמפות-מעבר אל/מ מעברי חצייה ועם מעט תשתיות ייעודיות לבעלי מוגבלויות. השורה התחתונה היא שערים אלו אינן יעדים מומלצים עבור אנשים הזקוקים לשימוש בקלנועיות. "Sage Traveling" חברה להשכרת קולנעיות וציוד נלווה ביעדים שונים בעולם, כולל ביוון. מחירים נעים סביב 300 יורו לשבוע ימים. במעמד ההשכרה יש להשאיר פיקדון בסכום זהה (שיוחזר בתום ההשכרה). 1-281-436-6062 Tel:. donnaj@sagetraveling.com (סוכנת אחראית גם על אזור יוון).