הוספת מידע על - המידע יפורסם לאחר סקירה

 
 

גראונד זירו

גראונד זירו, כאשר משתמשים במושג  " גראונד זירו ", בדרך כלל מתכוונים לשטח של איזור אסון התאומים,  World Trade Center, מה שנכון לעשות. לפני שכיוונו את הביטוי דווקא למקום ספציפי, במקרה שלנו מגדלי התאומים, היה המושג  "גראונד זירו " ביטוי כללי לשטח של אחרי הפצצה כבדה, כבר ב 1946 התייחסו לירושימה ונגאסאקי כגראונד זירו. זו הסיבה ש World Trade Center , נקרא גם כן,  גראונד זירו.

 

כל הסיפור התחיל בשנות ה  50 כאשר המרכז העסקים במידטאון צמח, בשנות ה  30 איזור הדאון טאון של מנהטן היה למרכז העיסקי של העיר, אך בשנות ה 50 כפי שנאמר עבר למידטאון. מספר אישיים וביינהם דיוויד רוקפלר החליטו להחזיר את התהילה לאיזור הדרומי של מנהטן, הם החליטו בין השאר להקים להרים ולבנות את מגדלי התאומים, הרעיון החל לרקום עור וגידים בשנות ה 60. הבניין הצפוני, הוא הבניין הראשון נפתח ה  1970, בעוד אחיו הדרומי ב  1972.  לרגע קט היו השניים לבניינים הגבוהים בעולם, ב 1973 נפתח מלון הסיירס בשיקגו. שיא הקפיטליזם, נצחון המערב על העולם הישן. מרכז עסקים הגדול בעולם נפתח.

 

הביניינים היו לתפארת הבנייה המודרנית, הם עמדו איתנים ובגאון ופילחו את קו הרקיע של מנהטן. ליד התאומים נבנה מלון  Plaza, אשר בתחתית המלון נבנה קנייון ענק, בתחתית הבניינים היו תחנות subway, אשר אחת מהן הייתה ישירה לניו ג'רזי. בתאומים עבדו 50,000 עובדים מדי יום, 200,000 טון של ברזל, 43,600 חלונות, בכל בניין 97 מעליות, מעל 400 מטר כל בניין, לבניינים מיקוד נפרד.

 

ב  1993 היה פיגוע הראשון של התאומים כאשר מכונית עם חומר נפץ התפוצצה באחד מהחניונים של הביניינים, 6 הרוגים. 
בשעות הבוקר של ה 11 בספטמבר 2001, מספר מטוסים  767 נחטפו בשמי ארה"ב ע"י ארגון הטרור אל קעידה, שנים מהמטוסים התנגשו בכוונה תחילה ישירות בבנייני התאומים. מטוס בכל בניין בהפרש של דקות. כמות דלק עצומה החלה להידלק בבניינים, החום והזעזוע גרם לקריסה של בנייני התאומים... גראונד זירו... המספר המדוייק של הרוגים אינו ידוע בודאות, ההשארה היא בסביבות ה 3000 הרוגים. נפילת מיגדלי התאומים, אסון התאומים היה לאירוע הקטסטרופלי ביותר שידע העולם המערבי. התאומים כספינת הטיטאניק היו ואינם.

 

מנהטן הזדעזע מהאירוע, במיוחד דאוטאון מנהטן, עד היום מנהטן נמאת בשיקום עקב האירוע המזעזע, בגראונד זירו הקימו באותו מקום שהיו בנייני התאומים אנדרטות לנרצחים. ב 2013 מתוכנן להיבנות בנייו החופש, ה World Trade Center החדש. אפילו רוברט דה נירו הקים פסטיבל סרטים בדאונטאון, בטרייבקה, כדי לעודד תיירות חדשה באיזור ולעזור לפיתוח המקום בשנית. האדנרטה בגראונד זירו היא חלק בלתי נפרד ממנהטן ו "חובה " לכל תייר ללכת ולראות את הגראונד זירו של ניו יורק זו אטרקציה אך לא מוגדרת כאטרקציה. גם היום להגיע לגראונד זירו זה לא דבר קל, ללא ספק קשה מבחינה נפשית, אך רצוי וכדאי.

 ראו גם מלונות בניו יורק וגם מלונות מומלצים בניו יורק